ՀՀ ղեկավարությունն այցելեց Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր
Հանրապետության տոնի եւ Սարդարապատի հերոսամարտի 94-ամյակի առթիվ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ն. Ս. Օ. Տ.Տ. Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս  Գարեգին Բ-ն, Ազգային Ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանը, բարձրաստիճան այլ պաշտոնյաներ, պատգամավորներ, զինվորականներ, հոգեւոր դասի ներկայացուցիչներ, ՀՀ-ում հավատարմագրված դիվանագետներ մայիսի 28-ին այցելեցին Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիր եւ ծաղկեպսակներ ու ծաղիկներ դրեցին Սարդարապատի ճակատամարտի հերոսների հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին։
Հնչեց Հայաստանի Հանրապետության օրհներգը, Վեհափառ Հայրապետը կատարեց հոգեհանգստի կարգ:
Երկրի բարձրագույն ղեկավարությունը մասնակցեց Հանրապետության տոնի կապակցությամբ կազմակերպված ժողովրդական տոնախմբությանն ու համերգին, Սարդարապատի հերոսամարտի հուշահամալիրի Հայոց ազգագրության եւ ազատագրական պայքարի պատմության ազգային թանգարանում դիտեց հերոսամարտի մասին պատմող ցուցանմուշները, ծանոթացավ վավերագրերին։

Руководство РА посетило мемориал героического Сардарапатского сражения
28 мая в связи с  праздником Республики и 94-й годовщиной героического Сардарапатского  сражения  Президент РА С.Саргсян, Его Святейшество Католикос Всех Армян Гарегин Второй, Председатель НС С.Никоян, другие высокие должностные лица, депутаты, военные, представители духовенства, аккредитованные в РА дипломаты посетили Сардарапатский мемориальный комплекс и возложили венки и цветы в память героев сражения под Сардарапатом.
Высшее руководство страны приняло участие в народном празднестве и концерте, ознакомилось в Музее этнографии и истории армянской национально-освободительной борьбы Сардарапатского мемориального комплекса с экспонатами и документами о героическом сражении.